Ostatnio pojawiło się sporo ciekawych i darmowych Pluginów, które z pewnością mogą wzbogacić arsenał brzmieniowy w naszych DAWach. Zebraliśmy kilka ciekawych propozycji i stworzyliśmy to krótkie zestawienie, żeby nie ominął was ten darmowy stuff, oferowany przez świetnych producentów wtyczek vst. Przy każdej pozycji znajdziecie linki do pobrania. 

 

1. SuperflyDsp – Automatic-Wahwah, Phaser, Tremolo, Chorus 

Kilka dni temu SuperflyDsp wypuścili cztery bardzo ciekawie prezentujące się wtyczki. Cechuje je bardzo minalistyczne GUI i prostota działania. Znajdziemy tu efekt Wahwah, phaser, tremolo oraz chorus. Świetnie sprawdzą się na gitarach elektrycznych ale syntezatory też mogą dzięki nim zyskać niepowtarzalny charakter.

 

Więcej: https://superflydsp.com 

 

 

2. Valhalla: Space Modulator, Valhalla, Echo, Super Massive

Tego producenta nie trzeba przedstawiać. Trzy darmowe wtyczki od ValhallaDsp to mega okazja.  Idealnie nadadzą się do tworzenia  eksperymentalnych brzmień i zabawy przestrzenią. Pozwalają uzyskac bardzo intensywne efekty i łatwo nimi całkowicie zmienić brzmienie instrumentu ale jednocześnie są na tyle muzyczne że nie treba się tym martwić. Przy użyciu wszystkich 3 jeden po drugim możemy uzyskać niesamowicie zmodulowane brzmienie, nie jest to cos co pasuje wszędzie ale i tak warto sprawdzić.

Więcej: https://valhalladsp.com/plugins/

 

3. Chow Tape Model

 

Tape Model to emulator taśmy oparty na fizycznym modelu analogowej maszyny taśmowej, który powstał jako projekt klasowy dla Music 420 na Uniwersytecie Stanforda. Jak na darmowe oprogramowanie brzmi naprawdę wiarygodnie. Warto  także wspomnieć że wtyczka została wydana jako open source.

Więcej: https://github.com/jatinchowdhury18/AnalogTapeModel

 

4. Audio Wave Destroyer

GMH Audio niedawno wypuściło bardzo ciekawą darmową (cenę ustalamy sami a zaczyna sie od 0$) wtykę Wave Destroyer. To jedyne w swoim rodzaju distortion oferujące bardzo wiele możliwości. Plugin dzięki przemyślanemu GUI jest niezwykle elastyczny w użyciu i pozwala idealnie dostosować brzmienie do naszych potrzeb.

Więcej: GMH Audio

 

Od nas to tyle jeśli chodzi o darmowe wtyczki w tym miesiącu, ale jeśli znacie jakieś jeszcze godne polecenia które myśmy przeoczyli to dajcie znać w komentarzach!

Trzymajcie się!