Chociaż dla wielu z nas zakaz wychodzenia to tylko kolejny powód żeby nie opuszczać studia to producenci oprogramowania oraz materiałów związanych z produkcją muzyki zgodnie zdecydowali się umilić nam ten czas i odciągnąć naszą uwagę od niezbyt pozytywnych wiadomości oferując część swoich płatnych narzędzi za darmo na zawsze, na jakiś czas, bądź robiąc spore przeceny. Trochę taki długi BlackFriday o złej porze roku.

 

My jako Infrawave Sound dokładamy swoją cegiełkę udostępniając za darmo dla wszystkich paczkę sampli i Loopów ze świetnej maszyny Perkusyjnej Rolanda TR-08, współczesnej kopii sławnego TR-808

 

A teraz przechodząc do konkretów nasze zestawienie najciekawszych okazji z ostatnich dni.

 

Część 1: Pełne wersje za darmo na zawsze

 

  1. Aplikacja Minimoog Model D na telefony

Moog w 2018 zdecydował sie przenieść swój najbardziej ikoniczny syntezator na kilkucalowe ekrany, aplikacja od razu stała się hitem i najczęściej polecanym instrumentem na ios. I nie chodzi tutaj o samą markę, ten instrument po prostu brzmi niesamowicie. i to nie niesamowicie jak na aplikacje na telefon tylko ogólnie niesamowicie. Na oryginalnym Modelu D nigdy nie miałem okazji zagrać ale grałem sporo na Minimoogu Vojagerze XL, Sub Phattym i Minitaurze i to jest właśnie to brzmienie, a dodatkowe efekty i polifonia sprawiają że ten instrument idealnie nadaje się do współczesnych produkcji.

Do pobrania tutaj ( Link )

 

 

Acustica Audio releases Coffee FREE - The PUn - Gearslutz

2. Acoustica Audio Cofee The PUn EQ

Pultec’ów nigdy za wiele, Acoustica Audio jak co roku w Prima Aprilis nie śmieszkuje tylko daje prezenty, tym razem dostaliśmy EQ modelowane na hardwarowym sprzęcie który podbija serca inżynierów audio już od 70 lat! Warto jednak wspomnieć o dwóch problemach z wtyczkami od Acoustica Audio. Nikt nie zaprzeczy że posiadają ciekawe brzmienie ale niestety kosztem wagi oraz zasobożerności. Do masteringu i na sumę jak najbardziej, ale jeśli nie chcecie smażyć na procesorze jajek to nie polecamy zapinania na pojedynczych ścieżkach. No i zajmują średnio 10 razy więcej miejsca na dysku niż wtyczki innych firm.

Do pobrania tutaj ( link )

 

 

3. Audiomodern Filterstep

Filterstep to jedna z tych wtyczek które można zapiąć gdy po prostu ,,czegoś” nam brakuje na scieżce jakiegoś instrumentu. Szczególnie bardziej elektroniczne gatunki ciepło przyjmują ruch który wprowadza filterstep. Warto spróbować zapiąć tę wtykę na całej sumie by jeszcze dodatkowo ,,udziwnić” riser albo jakiekolwiek przejście.

Do pobrania tutaj ( Link )

 

 

 

The Cure - Free Sample Pack 2020

4.  Producer Spot The Cure

Paczka sampli, loopów i presetów przeznaczonych do produkcji trapu i hip hopu, prawie 2gb dźwieków wysokiej jakości od 16 producentów + tutorial tłumaczący jak wykorzystywać akordy i skale.

Do pobrania tutaj ( Link )

 

 

 

voltage-nucleus650w

5.Cherry Audio Voltage Modular Nucleus

1/2 Infrawave Sound (czyli ja) jest strasznie zafascynowana wirtualnymi modularami, druga połowa jeszcze się nie dała do końca wciągnąć w tę króliczą norę (Może to i dobrze bo ktoś tutaj musi robić robotę 😄). Cherry Audio to jedna z pierwszych firm która wypuściła system który byłby naprawde odwzorowaniem modulara i utrzymał sie na rynku do tej pory. Nucleus jest okrojony pod względem ilości modułów bo jest ich ,,tylko” 22. w hardware to około 11 000zł, jak to mawiał klasyk ,,letko” (a nikt nam nie zabrania użyć kilka razy tego samego modułu, np 3x oscylatora by stworzyć kopie mooga itp.). Przy okazji warto wspomnieć o dwóch innych darmowych virtual modularach które nie znajdą się w tym zestawieniu bo zawsze sa darmowe. Pierwszym jest Reaktor od Native instruments którego możemy dostać wraz z niesamowicie świetnym darmowym pakietem komplete start, oferuje on podobną ilość modułów a poza trybem blocks który imituje hardwarowy modular mamy także możliwość ,,wejścia pod maskę” modułów i budować instrumenty w środowisku graficznym podobnym do MAX/OSC lub Pure Data a także możliwość grania na gotowych instrumentach stworzonych w dużej części przez uzytkowników reaktora. Prawdziwa Bestia pod względem mozliwości a do tego brzmi najprawdę przyjemnie. Drugą opcją jest VCV Rack czyli open sourcowy projekt pozwalający całkowicie odwzorować systemy modularne ze względu na współprace z wieloma producentami modułów i portowanie ich do świata zer i jedynek. Wspaniała inicjatywa i dodatkowo społeczność tworząca ten program to coś nie z tej ziemi, jedynym ograniczeniem jest to że na razie vcv rack działa wyłącznie standalonem, chyba że chce nam się kombinować z bridgami do reapera ale nawet to często działa ,,tak se”, trzeba czekać na wyjście wersji 2.0 z która ma nadejść wersja vst (W odróżnieniu od wersji standalone będzie kosztować 99 euro ale jeśli jakkolwiek orientujecie się w cenie modułów do euroracka to wiecie że to mniej niż nic).

Do pobrania tutaj ( Link )

 

 

Część 2: Triale pełnych wersji na okres conajmniej 90 dni

 

 

Program muzyczny Ableton Live 10 Suite (BOX) - Opinie i ceny na ...

 

  1. Ableton Live 10 Suite i Logic Pro X

Firma Ableton oraz oddział Apple zajmujący się Logic’iem zdecydowały się zrobić wszystko żeby upewnić się że ludzie będą siedzieć w domach przez okres kwarantanny i wytoczyli najcięższe działa do ataku. Na trzy miesiące dostajemy pełen dostęp do wszystkich możliwości najwyższych wersji programów, czyli w abletonie mamy możliwość zapisywania i odpalania projektów, korzystania z max for live a do tego dostajemy wszystkie packsy które ableton oferuje posiadaczom wersji suite i mozna je ściągać albo ze strony abletona albo wprost z programu. To naprawdę więcej niż wystarczająco żebyśmy zasłonili okna, założyli dres i wygodne kapcie i zatopili sie w tworzeniu do czasu aż wszystko minie.

Do pobrania tutaj ( Link )

 

 

 

2. Soundtoys Effect Rack

Soundtoys to idealny virtual vintage. Ich efekty posiadają niesamowity i niepowtarzalny charakter sprzętów sprzed wielu lat a jednocześnie są ultra wygodne w użytkowaniu. Ich saturator Decapitator to legenda sama w sobie a poza nim jest jeszcze tyle efektów które, odpowiednio użyte, nasycą wasze ścieżki życiem że nie spróbować ich byłoby grzechem. Jestem ogromnym fanem sie-q które złapałem kiedyś, chyba na black friday, za darmo bo to było pierwsze eq w którym naprawdę usłyszałem magie i do tej pory praktycznie zawsze chociaż trochę podciągnę nim górkę w wokalach żeby pomóc im się przebić.

Do pobrania tutaj ( Link )

 

 

 

 

Online Store - iOS Mobile Apps - Positive Grid

3. Bias FX Mobile

Zawodowy multiefekt gitarowy nadający się nie tylko do ćwiczeń ale też spokojnie można zagrać na nim koncert i nikt nie usłyszy że zamiast poczwórnej 12 calowej paczki i ogromnej podłogi wartej więcej niż trzy nerki wasz tor sygnału to gitara -> iphone -> mikser.

Do pobrania tutaj ( Link )

 

 

 

To tylko część z okazji jakie pojawiły się w ostatnim czasie, ale myśle że każdy znajdzie coś dla siebie. Dbajcie o Siebie i swoich bliskich i wykorzystajcie jak najlepiej ten czas bo mamy nadzieje że już nigdy nic takiego sie nie powtórzy.

 

Trzymajcie się!